Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home1/komoraceleritas/public_html/wp-includes/functions.php on line 6131

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the polylang domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home1/komoraceleritas/public_html/wp-includes/functions.php on line 6131
Подручна привредна комора Бања Лука | Отворен „Agro Belgrade 2023“

Отворен „Agro Belgrade 2023“

Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске Саво Минић са министрицом пољопривреде, шумарства и водопривреде Србије, Јеленом Танасковић отворио је ИВ регионални сајам воћарства, повртарства и виноградарства „Agro Belgrade 2023“.

Сајам је отворен данас на београдском сајму и трајаће до суботе, 28.јануара.

Република Српска је узела учешће на овом веома значајном сајму у организацији Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске , Министарства привреде и предузетништва Републике Српске и Привредне коморе Републике Српске.

„Ово је мјесто гдје излагачи из Републике Српске могу `раме уз раме` да са свим пољопривредним произвођачима из региона покушају дати допринос и показати да су спремни за једну велику утакмицу која предстоји, а то је производња хране и енергије“, рекао је министар Минић на отварању.

Министар Минић је истакао да је Република Српска у сектору пољопривреде у посљедње четири године издвојила огромна средства и да су урадили све да би српски сељак опстао и преживио у кризна времена.

На заједничком штанду, површине 102m², представило се укупно 9 привредних друштава, Крајишка и Херцеговачка кућа те три пољопривредна кластера из Републике Српске. Укупно на штанду је присутно 35 производјача. Свечаном отварању сајма, поред министра Минића, присуствовали су и министар привреде и предузетништва Војин Митровић те предсједници Привредне коморе Републике Српске и Подручне привредне коморе Бањалука, Перо Ћорић и Горан Рачић.

Током наредна три дана, на Београдском сајму, представиће се више од 500 излагача из региона и свијета, међу којима су и излагачи из Републике Српске.

+